m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

Wycieczka do Grodu pod Byczyną

 

            W słoneczny, wrześniowy dzień uczniowie klas I – VI Szkoły Podstawowej
w Bąkowicach, pod opieką swoich pań, wybrali się na wycieczkę do średniowiecznego grodu pod Byczyną. Celem eskapady było zapoznanie się z życiem i tradycjami panującymi w dawnym grodzie.

Spacer po grodzie rozpoczęliśmy od prelekcji na temat dawnego życia i zasad wtedy panujących. Podziwialiśmy nie tylko zabytki kultury i historii, ale udaliśmy się także do pobliskiego lasu, gdzie napotkaliśmy bardzo sympatyczne zwierzęta. Następnie przeszliśmy na podgrodzie, gdzie uczniowie mogli spróbować swoich sił podczas rzucania nożami
i toporami do tarczy oraz strzelania z łuku. Potem znaleźliśmy się w dawnej karczmie „Pod toporem”, gdzie najpierw oglądaliśmy slajdy na temat dawnych tortur, następnie przeszliśmy do sali tortur, w której przeżyliśmy „straszne” spotkanie z duchem grodu. Po tych wszystkich wrażeniach udaliśmy się na polanę, gdzie omawialiśmy swoje wycieczkowe wrażenia przy smażeniu pysznych kiełbasek.

Na koniec odpoczęliśmy chwilę na trybunach grodu. Podczas odpoczynku zostały nam zaprezentowane średniowieczne zbroje i broń, którą kiedyś walczono. Ostatnią atrakcją była wizyta w sklepiku z pamiątkami, gdzie uczniowie mogli zakupić miecze, łuki i strzały.

Wycieczka była kolejną, udaną przygodą, wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale i zadowoleni ze wspólnego wyjazdu oraz bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia.

Magdalena Gorczyńska

wstecz